Stanisław 2022 - Osobowość Roku
9 listopada 2022 r.
Gmina Inowrocław - Stanisław 2022 - Osobowość Roku

2 listopada br. o północy rozpoczęliśmy przyjmowanie głosów w plebiscycie na Osobowość Roku w ramach nagrody Stanisław 2022.

Kandydatami nominowanymi do otrzymania nagrody są: Sława Kroczyk, Agnieszka Milanowska i Michał Sibora. Sylwetki nominowanych przedstawiamy poniżej, opierając się na uzasadnieniach zawartych w zgłoszeniach.

Kartę do głosowania wraz z oświadczeniem o zamieszkaniu i klauzulą zgody na przetwarzanie danych osobowych można pobrać (i wydrukować) z załącznika lub otrzymać w Biurze Obsługi Interesantów Urzędu Gminy Inowrocław (ul. Królowej Jadwigi 43, 88-100 Inowrocław).

Szczegółowe informację dot. głosowania znajdują się na karcie.

Wypełnioną „Kartę do głosowania” można złożyć osobiście we wspomnianym powyżej Biurze Obsługi Interesantów Urzędu Gminy Inowrocław, przesłać pocztą tradycyjną do siedziby Urzędu Gminy Inowrocław (adres jak powyżej; o ważności przesyłki decyduje data wpływu do urzędu) lub (dwustronny skan karty) wysłać drogą elektroniczną na adres e-mail: sekretariat@gminainowroclaw.eu.

Głosowanie trwa do 30 listopada 2022 r. do godziny 23:59.

Osoby nominowane w kategorii - OSOBOWOŚĆ ROKU:

Sława Kroczyk (instruktor Zumby Fitness, Przewodnicząca KGW w Jacewie). Kandydatka do „Stanisława” zintegrowała starsze i młodsze uczestniczki koła gospodyń, rozwinęła działalność wprowadzając nowe zadania, koncentrując się na kultywowaniu folkloru, tradycji i kultury. Jest energiczną instruktorką Zumby, otwartą na kontakt ze wszystkimi. Kocha ogród, ludzi i zwierzęta. W 2021 roku zasłużyła się znacząco dla społeczności Jacewa i gminy poprzez organizowanie imprez dla seniorów, dla dzieci i całych rodzin (WOŚP; ferie dla dzieci; Dzień Dziecka; 100-lecie OSP w Jacewie; dożynki powiatowe, gminne i wojewódzkie; organizacja Zumby dla szkół i przedszkoli oraz aktywizacja fizyczna i psychiczna dla seniorów w gminie). Pomaga z potrzeby serca, a nie dla poklasku. Maratony Zumby znacznie ułatwiają jej pozyskanie środków dla potrzebujących. To pomoc, która daje impuls do pozytywnej zmiany dla wszystkich.

[nominacja mieszkańców]

Agnieszka Milanowska (opiekun świetlicy wiejskiej, członkini Rady Sołeckiej, z-ca przewodniczącej KGW Krusze Razem). Osoba bardzo kontaktowa, otwarta i życzliwa. Jako opiekun świetlicy organizuje w sołectwie Krusza Duchowna i Krusza Zamkowa imprezy dla dzieci i młodzieży. Zawsze można na nią liczyć jako na członka Rady Sołeckiej. W 2022 roku bardzo zaangażowana w tworzenie na terenie Gminy Inowrocław Kół Gospodyń Wiejskich. Propagatorka współpracy między KGW w Gminie Inowrocław. Pani Agnieszka to osoba posiadająca bardzo szeroką wiedzę na temat promocji i działalności KGW. Na co dzień pracownik ODR Minikowo. Prowadzi szkolenia dla organizacji pozarządowych, organizuje konkursy wiedzy rolniczej na poziomie gminy i powiatu. Wspólnie z mężem prowadzi gospodarstwo rolne.

[nominacja mieszkańców]

Michał Sibora (działalność gospodarcza). Inicjatywy podjęte przez nominowanego na przestrzeni ostatniego roku to przede wszystkim działania w kierunku ochrony przeciwpożarowej Gminy Inowrocław, w tym utworzenie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej i pomysły na aktywne jej działanie (m.in. zorganizowanie obozu). Michał Sibora działał również na rzecz OSP Gnojno, m.in. poprzez zaangażowanie jednostki w zbiórkę elektrośmieci z terenu gminy i miasta Inowrocławia, dającą finansowe wsparcie. Kandydat do Stanisława wspierał również wydatną pomocą wolontaryjną obywateli Ukrainy oraz działał na rzecz lokalnego społeczeństwa.

1.
Spotkanie online z mieszkańcami
Gmina Inowrocław - Andrzejki w świetlicy w Pławinie
Andrzejki w świetlicy w Pławinie